1 (edited by MartinezZ 2016-10-29 09:36:58)

Topic: Vyhledávání psaním, ne jen prvním písmenem

Mám např. Novou transakci, kde mám nemálo kategorií a jelikož neklikám, používám rád Tabulátor pro přechod na další pole. Takže se "přetabnu" do pole Kategorie, chci danou kategorii vyhledat tak, že např. pokud je kategorie "Nákup", stisknu na klávesnici N a píšu dál -ákup. Čímžto se mi dostane úplně jiné kategorie, protože se vyhledává vždy podle prvního písmena, takže se mi zobrazí kategorie začínající na písmeno P (nákuP). Ano, mohu stisknout první písmeno a pak jet nahoru/dolů kurzorovými šipkami, ale to už rovnou mohu pustit packy z klávesnice a chopit se myši => prostě to zdržuje smile

Bylo by skvělé, kdyby se tedy v Kategoriích, Účtech, Osobách a všude jinde, kde se tohle "našeptání" prvním písmenem používá, dalo vyhledávat postupným psaním.

Optimismus je jen důsledek nedostatku informací. Je lepší býti pesimistou, můžete být jen příjemně překvapeni.

Re: Vyhledávání psaním, ne jen prvním písmenem

Mrknem sa na to, ako by sa to dalo čo najlepšie (a pre mňa najjednoduchšie upraviť).

MartinezZ wrote:

Mám např. Novou transakci, kde mám nemálo kategorií a jelikož neklikám, používám rád Tabulátor pro přechod na další pole. Takže se "přetabnu" do pole Kategorie, chci danou kategorii vyhledat tak, že např. pokud je kategorie "Nákup", stisknu na klávesnici N a píšu dál -ákup. Čímžto se mi dostane úplně jiné kategorie, protože se vyhledává vždy podle prvního písmena, takže se mi zobrazí kategorie začínající na písmeno P (nákuP). Ano, mohu stisknout první písmeno a pak jet nahoru/dolů kurzorovými šipkami, ale to už rovnou mohu pustit packy z klávesnice a chopit se myši => prostě to zdržuje smile

Bylo by skvělé, kdyby se tedy v Kategoriích, Účtech, Osobách a všude jinde, kde se tohle "našeptání" prvním písmenem používá, dalo vyhledávat postupným psaním.

Ono tam to nasepkavanie ako popisujes funguje. Sam ho pouzivam.

Uvediem priklad.

Chcem vyhladat kategoriu POTRAVINY.

Ak dam P, hodi ma na kategoriu P. Ak potom stlacim O, hodi ma na kategoriu O.

Ale ak vytukam rychlo PO, hodi ma na PO. Problem len je, ze viac pismenok je uz problem tak rychlo napisat.

Teraz som si urobil test. Vytvoril som ku kategorii POTRAVINY, dalsiu kategoriu POTRAVINYA.

Ak som rychlo napisal POTRAVINYA, tak sa to preplo na ne. Ale takto rychlo sa to da vytukat iba s prstokladom vsetkymi desiatimi prstami, alebo ultrarychlym datlovanim smile

Slavik: Děkuju smile

loktibrad: Pravdu díš, teď jsem si to taky zkusil. jen holt nejsem schopen si pamatovat všechny kategorie a podkategorie, abych je dokázal tak bleskurychle napsat. Většinou tuším, že se to tak nějak jmenuje a teprve během psaní si to upřesňuji. Budu si asi muset přejmenovat některé kategorie na něco praktičtějšího. Třeba takovou "Nejneobdělávávatelnější":D

Optimismus je jen důsledek nedostatku informací. Je lepší býti pesimistou, můžete být jen příjemně překvapeni.

Včera som prišiel na spôsob, ako to v programe nastaviť (škoda že až po vydaní ostrej verzie). sad
Ďalšia verzia už teda bude umožňovať vyberať zo zoznamu aj "písaním".

+1 smile